top of page

Unsere Spezialbiere

​Allen unseren Bieren liegen traditionelle Rezepturen zu Grunde.
 
Möchte Sie mehr über unsere Festes Angebot wissen? Klicken Sie HIER
hieronymus.png

HIERONYMUS 18
 

 

  Ein für diese Stammwürze leichtes Bier, mit edler Farbe (Amber), hoher Bitterkeit und breiter Duftskala von Harz über Zitrusfrüchte bis hin zu Waldfrüchten. Alles wird durch das spezifische Aroma der amerikanischen Hefe der Obergärung abgeschlossen. Roggen wurde hier in Form von hellem und geröstetem Malz sowie ungemalzt zur Entlastung des Körpers benutzt.
  Gerstenmalz des Typs ALE - Mälzerei Bernard Rajhrad. Die Schüttung wird um eine Prise halbdunklen und dunklen Malz ergänzt - erneut aus der Mälzerei Weyermann. Für Bitterkeit und Aroma sorgen die amerikanischen Hopfensorten Simcoe, Chinook und Sorachi Ace.
  Dieses Bier stammt ursprünglich aus  den USA, wo es von den dortigen Braumeister in einer unübersehbaren Zahl von Varianten angeboten wird.

0,33 l, 0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

vanocni-bock2.png

VÁNOČNÍ BOCK 20
Polotmavé spodně kvašené

 

V letošním roce jsme uvařili nový vánoční speciál dvacetistupňový bavorský bock, chcete-li doppelbock.

 

Jde o polotmavé spodně kvašené pivo, bavorského typu. Výjimečně silný speciální ležák s dobou zrání minimálně tři měsíce se vyznačuje plným, silným tělem, barvou tmavého jantaru a příznačnou sladovou sladkostí.

 

Chmelení je nižší, pro vyniknutí mocnosti těla. Jedinečnou atmosféru podtrhne přídavek hřebíčku a pomerančového oplodí.

 

Podávat lze k tmavým masům, zvěřině, ale i k sladké kuchyni.

ABV:  8,2%                                                    

IBU 27

0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

posti16.png

POSTNÍ 16
SALT BALTIC PORTER

Náš pivovar pro dobu postní předvelikonoční nabízí opravdový speciál, jakých není mnoho.

Šestnáctistupňový baltic porter s přídavkem té nejlepší mořské soli. Samotné pivo je postaveno ze 34% na žitných sladech světlých, karamelových i čokoládových ze sladovny Weyermann. Zbytek sypání jsou slady ječné.

O chmelení se postaraly chmele žatecké. Konkrétně odrůda Premiant a odrůda Uran, vonící po česneku, cibulce a jemných citrusech – tedy další rarita.

 

Výsledkem je skutečně slané pivo, kde chuťové a aromatické vjemy přichází postupně po polknutí každého doušku.  Pro párování s jídly má překvapivě široké uplatnění. Vyzdvihnout však musíme spojení s mořskými rybami a dary moře.

ABV:  6,4%                                                                                                                   

IBU: 44

0,33 l, 0,75 l, 1 l, 5l dárková kazeta 

happy.png

HAPPY FRIDAY 13
RYE I.P.A.

 

Jde o slabou příjemnou, světlou třináctku stylu I.P.A.

 

Nosným sladem je světlý žitný ze sladovny Weyermann.

 

Na rozdíl od přímočarých citrusových IP je tato rafinovaně „dozdobena“ i chmely
s bylinným a borovicovým aroma.

 

Žitný slad dodává výraznou chlebovou plnost a vyšší zákal.


ADB 6,0%                              IBU 55

0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

casparus10.png

CASPARUS 10
Výčepní svrchně kvašené

 

CASPARUS 10 je světlé, desetistupňové svrchně kvašené pivo typu pale ale.

Tedy American Pale Ale je v podstatě slabší varianta amerických piv India Pale Ale (I.P.A.). Při použití kombinace žateckého chmele Kazbek a amerického chmele Azacca je výsledkem půvabná a svěží kombinace chmelových, až zemitých tónů a tropického ovoce,zvláště manga.  Pivo bylo konstruováno k příležitosti želivské Mariánské pouti.

Je veselé, optimistické a osvěžující.

ADB 4,6%                              IBU 51

0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

siard.png

SIARD 11
Svrchně kvašený ležák

 

  Pšeničné pivo typu weizen bier. Jde o specifický typ piva svrchního kvašení, které si v Čechách získává stále více přiznivců.

 

  Pochází z oblasti Bavorska a Horního Rakouska. Svěžest a lehkost se nabízí právě pro teplé letní období. „Weizenovské“ svrchní kvasnice dodávají výrazné banánové a hřebíčkové aroma. Pivo má nižší hořkost. Je dosti světlé a má vyšší kvasničný zákal. 

 

  Slad pale ale ze sladovny Bernard Rajhrad a nadpoloviční sypání pšeničného sladu ze sladovny Weyermann zaručují požadované vlastnosti našeho weizenu. Žatecký poloranný červeňák a německý chmel Hallertauer Mittelfruh dodávají lehkou hořkost a příjemné chmelové až květinové aroma. Vše korunují již zmíněné vlastnosti bavorských kvasnic. Při podávání doporučujeme vložit do sklenice plátek citronu.

ADB 5,0%                              IBU 21

0,33 l, 0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

NEIPA_WEB_NEW_cut_web.png

PACIFIC JACK 16

NEW ENGLAND I.P.A.

  Jde o nový "poddruh" amerického pivního stylu I.P.A.

 

  Toto pivo je silnější šestnáctka, ovšem s nižší hořkostí, mohutnějším, lehce nasládlým tělem a světlou, krásně zlatavou barvou. 

 

  Nižší až střední říz je pro toto pivo charakteristický. Vedle chmelového aroma dominují grep a mandarinka, mango a marakuja celkový dojem doplňují.

ADB 6,9%                              IBU 38

0,33 l, 0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

QUEST_WEB_NEW_cut.png

QUESTENBERG 14

Tmavé pšeničné

Toto tmavé pšeničné pivo má silnější, plnější tělo, dle nejlepších bavorských tradic.

 Svrchní kvašení specifickým kmenem kvasnic dodává charakteristické hřebíčkové a banánové aroma.. Mírná “weizenovská” nakyslost je zde upozaděna čokoládovou a karamelovou chutí a vůní.

Výsledný efekt dodávají slady – ječný PALE ALE  ze sladovny Bernard Rajhrad, speciální slady ječné a pšeničné ze sladovny Weyermann Bamberk a nesladovaná pšenice.

Podíl pšeničného sypání je 48%. Použité chmele, jednak žatecké (odrůdy Sládek a Žatecký poloranný červeňák) a německé (Hallertauer Mittelfruh a Callista) působí vyváženě a odlehčeně.

Toto pivo lze doporučit jak k tmavým masům, tak i k sladké kuchyni.

ADB 6,9%                              IBU 21

0,33 l, 0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

VELIKONOCNI_WEB_NEW_cut.png

VELIKONOČNÍ 16
Vídeňský speciál

Speciální polotmavé pivo z klášterního pivovaru v Želivě. Jedná se o spodě kvašené,silné pivo, vhodné pro nabrání síly po období půstu. Mohutné tělo podpořené lehkým citrusovým aroma připomíná vídeňské typy piv. Správným dávkováním chmelů nabízí Velikonoční 16 „jarní“ svěžest.

Základem je  Vídeňský slad a slad Carared ze sladovny Weyermann spolu se sladem bavorským od značky Soufflet Prostějov. Žatecké chmele odrůd Premiant, Sládek a Žatecký poloranný červeňák dávkované na čtyřikrát poskytnou vyvážené pivo.

ADB 7,0 %                              IBU 30

VITUS_WEB_NEW_cut.png

Vitus 14

Historische Rezeptur

 

  Die Einzigartigkeit dieses in der Klosterbrauerei in Želiv gebrauten Biers verdankt sich einer historischen Rezeptur aus dem Jahre 1626 und dem Bestreben, den historischen Biersorten so nahe wie nur möglich zu kommen.

  Und das Ergebnis ist wahrlich kostenswert. In den alten Zeiten wurde oft das damals billigere Weizenmalz verwendet, das am offenen Feuer getrocknet wurde und das deshalb mäßig „geräuchert“ war. In den alten Zeiten wurden dem Bier Kräuter, Gewürze und Ähnliches hinzugefügt.

  Dank der Kenntnisse und der Kunst unseres Braumeisters Jiří Kratochvíl können Sie sich jetzt von der Geschmacksharmonie davontragen lassen, bei der Sie zusätzlich zur fein geräucherten Malz- und Hopfenkomponente auch Fruchttöne im Hintergrund, zusammen mit der Urwüchsigkeit und angenehmen Bitterkeit von Kalmus und Wermut wahrnehmen werden.

0,33 l, 0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

falco2.png

Falco 14

dortmunder schwartz

 

  Tmavý speciál typu Dortmunder schwartzbier. Dvourmutově vařené pivo. Bohatá, plná chuť a aroma pražených sladů, více chmelená nežli u běžných českých tmavých piv, středního až nižšího sycení.Typická je suchá kávová chuť sdoznívajícími sušenými peckovinami. V závěrečné fázi vjemu dlouho zůstává kávové aroma. 

ADB 5,5%                              IBU 26

0,33 l, 0,7 l, 1 l, 5 l, KEG 30, KEG 50

bottom of page